Prywatne ubezpieczenie medyczne – najlepsza opieka lekarska

Category: Porady 23 0

heart-1357923_1280Jeżeli zastanawiacie się nad tym, czy można liczyć na państwową służbę zdrowia w dzisiejszych czasach to od razu odpowiemy że niestety, ale nie można. Żeby leczyć się państwowo w związku z posiadanym ubezpieczeniem społecznym trzeba mieć dzisiaj prawdziwie końskie zdrowie. I nawet zdrowie nie jest gwarancją, że dożyjemy wyznaczonego terminu zabiegu albo wyznaczonej daty wizyty u lekarza. Polska służba zdrowia, powiedzmy to sobie szczerze, nie jest w najlepszej kondycji i nie da się tego zmienić w żaden sposób. A to z kolei konsekwentnie i negatywnie odbija się na pacjentach. Efektem słabej służby zdrowia jest choćby nawet to, że na wizytę u specjalisty w najlepszym wypadku trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy. Dlatego dla wszystkich, którzy chcieliby czuć się bezpiecznie, wymyślono doskonałe pakiety medyczne, które wykupuje się na zasadzie prywatnego ubezpieczenia medycznego. Bo cała ta sytuacja ze służbą zdrowia nie dotyczy oczywiście lekarzy działających w prywatnych praktykach lekarskich, przychodniach czy klinikach a nawet w prywatnych szpitalach. W tej kwestii opiekę medyczną mamy na najlepszym możliwym poziomie. Jednakże w tym wypadku, żeby się leczyć trzeba mieć sporo pieniędzy.
Jest jednak wyjście, które dzisiaj jest najlepsze, o którym już wspomnieliśmy powyżej. Wystarczy wykupić sobie prywatne ubezpieczenie medyczne i już można każdej nocy spać spokojnie wiedząc, że w każdej chwili można zapisać się do dowolnego lekarza i skorzystać z wizyty bez kolejki. Kilka towarzystw ubezpieczeniowych wprowadziło takie ubezpieczenie do swojej oferty a na dodatek również firmy medyczne też oferują je w bardzo atrakcyjnych cenach. Nawet będzie to o wiele korzystniejsze rozwiązanie, jeśli skorzystamy z bezpośredniej oferty firmy medycznej. W Polsce działa co najmniej kilka grup medycznych oferujących takie medyczne pakiety. Podkreślimy jeszcze raz i bardzo zdecydowanie, że jest to najlepsza możliwa opieka lekarska, a na dodatek najtańsza, ponieważ tak naprawdę wykupujemy pakiet ubezpieczenia a nie płacimy za pojedyncze wizyty. Wiadomo, że w jednym miesiącu skorzystamy z tego pakietu kilkukrotnie a w innym wcale, ale zawsze takie ubezpieczenie daje nam tą gwarancję, że kiedy trzeba będzie mamy specjalistę na wyciągnięcie ręki do słuchawki telefonu. Jest to pewnego rodzaju gwarancja nie tylko na zdrowie ale i na pewność, że w każdej chwili uzyskamy potrzebną i niezbędną nam pomoc. I gwarancja na to, że to specjalisty dostaniemy się prywatnie na następny dzień a nie za kilka miesięcy albo co gorsza kilka lat.
Każdy ubezpieczyciel jak i firmy medyczne oferują różnorakie pakiety takiej płatnej opieki medycznej. Pakiety zazwyczaj różnią się jedynie liczbą specjalistów, do których możemy się udać na wizytę w ramach ubezpieczenia. Najdroższe pakiety oferują właściwie wszystkich lekarzy włącznie z dentystą. Warto jednak zaznaczyć, że te pakiety dotyczą podstawowej wizyty niezbędnej dla zdrowia. Jeśli więc będziemy chcieli wstawić sobie implanty to na ubezpieczenie medyczne w tej kwestii liczyć nie można. Można jedynie co najwyżej udać się do dentysty po pomoc w razie, gdyby zęby dokuczały i sprawiały niespodziewany ból. Z wizyt u innych specjalistów możemy jednak korzystać bez limitów i ograniczeń, a warto taki pakiet medyczny wykorzystać w stu procentach. Co więcej , pakiety opieki medycznej możemy wykupić nie tylko dla siebie ale na przykład dla całej rodziny. Fakt, że będzie to koszt kilkuset złotych miesięcznie, ale prawda jest też taka, że każda wizyta u lekarza prywatnie to koszt minimum stu kilkudziesięciu złotych. Dlatego chyba nie ma się co zastanawiać, warto rozejrzeć się za opieką lekarską prywatną. Nie można dzisiaj liczyć na to, że za ubezpieczenie społeczne, które wszyscy za wszystkich płacimy, ktokolwiek będzie mógł się za to leczyć. To jest niestety sytuacja dramatyczna. Gdyby pracodawcy i przedsiębiorcy nie musieli płacić składek do ZUS to za te same pieniądze mogliby mieć doskonałą opiekę medyczną dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Źródła:

    Add Comment