Na zagranicznych wakacjach lekarza wezwiesz tylko prywatnie

Category: Porady 30 0

doctor-1149149_1280Jeśli wybieracie się całą rodziną na zagraniczne wakacje to warto chociażby przez chwilę zastanowić się nad tym, co by było, gdyby ktoś z rodziny się na tych wakacjach rozchorował. Oczywiście, każdy jedzie na wakacje odpocząć i mało kto o takim czymś myśli, ale niestety różnie to w życiu bywa. A choroba na wakacjach jest w stanie popsuć nawet najlepszą zabawę. Dlatego jeszcze przed wyjazdem należy się zastanowić co wtedy począć. Sytuacja jest o wiele poważniejsza, kiedy na wakacje lecimy z małymi dziećmi. Wtedy już zupełnie poważnie trzeba się zastanowić nad tym, co w razie choroby którejkolwiek z pociech. Warto pamiętać, że na egzotycznych wakacjach w ciepłych krajach dzieci kąpiące się w basenie będą narażone na duże skoki temperatur. Woda w basenie zawsze ma temperaturę o kilkanaście stopni niższą aniżeli odczuwalne ciepło na powierzchni. Stąd też zapalenie gardła czy angina to całkiem realny scenariusz na wakacyjnym wyjeździe.
Dla odpoczywających w zagranicznych kurortach, czy to w Europie czy na innym kontynencie, opieka medyczna dostępna jest zazwyczaj tylko i wyłącznie prywatnie. Dlatego przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić w Internecie pod jakim numerem telefonu w danym miejscu działa jakaś prywatna opieka medyczna, oczywiście z dojazdem do klienta. W wielu krajach europejskich takich jak Włochy, Grecja czy Hiszpania, w najbardziej znanych kurortach działają prywatne pogotowia dla turystów. Numery telefonów znajdziecie zawsze w hotelowej recepcji. Prywatna wizyta lekarska to jednak nie małe koszty, chociaż oczywiście mało kto na nie patrzy w momencie jakiejkolwiek choroby. Na pewno jednak o wiele bardziej opłacalne będzie skorzystanie z lekarza hotelowego ale ten przyjmuje w danym hotelu jedynie w określonych godzinach. Jest też trzecie rozwiązanie, które polecamy wszystkim, którzy planują podróże do któregoś z zagranicznych kurortów. Tym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego w którymś z najbardziej znanych towarzystw ubezpieczeniowych.
Ubezpieczyć się na wakacje jest warto z wielu powodów. Takie ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje wszystko, a składka to raptem kilkadziesiąt złotych za osobę. W takim ubezpieczeniu podróżnym praktycznie w każdym pakiecie znajduje się właśnie prywatna opieka lekarska. Działa to tak, że ubezpieczyciel ma podpisane umowy właśnie z prywatnymi firmami medycznymi na terenie większości krajów świata. I jeśli komukolwiek ubezpieczonemu dzieje się krzywda albo coś złego to ubezpieczyciel wysyła lekarza bezpośrednio właśnie z tej lokalnej firmy. Ubezpieczony czeka zatem maksymalnie około dwóch godzin na przybycie prywatnej opieki medycznej. W wielu krajach takie firmy medyczne oferują również konsultanta w języku polskim, który tłumaczy przez telefon słowa przybyłego na miejsce lekarza. Rozwiązanie to jest naprawdę doskonałe. Wiele osób na własnej skórze przekonało się jak dobrze działa takie ubezpieczenie oraz to, że można dzięki niemu naprawdę wiele zaoszczędzić. Bo z takiego ubezpieczenia uzyskamy zwrot również wtedy, kiedy wydamy pieniądze w aptece na kupno leków niezbędnych do pokonania choroby.

Źródła:

    Add Comment