Miesiączka

Category: Porady 11

Zbliża się właśnie okres urlopowy. Co roku miliony osób, gdy przychodzi lato wybiera się na urlop. Morze, góry, łąki, lasy, czego chcieć więcej? Gdy jesteśmy jednak kobietą musimy się jednak dobrze do urlopu przygotować, by problemy kobiece nie zepsuły wszystkiego, co planowaliśmy. Wiele kobiet planując urlop zapomina, że miesiączka latem nie bierze sobie urlopu, a do tego dochodzą jeszcze inne sprawy jak stan zapalny miejsc intymnych, czy przelotne uniesienia miłosne.

Najlepszym sposobem, by nasza miesiączka nie wystąpiła na, nim możemy jechać na niego zaraz po zakończeniu krwawienia. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości organizacji wyjazdu, musimy pamiętać, by zadbać o prawidłową higienę podczas podróży i całego urlopu. Jeśli planujemy dużą aktywność podczas wypoczynku, powinniśmy zaopatrzyć się w tampon, który świetnie będzie się sprawdzać w tamowaniu wyciekających płynów ustrojowych. Dobrze jest się zaopatrzyć w specjalnie stworzone chusteczki do higieny intymnej, które zapewnią nam należyty komfort podczas całego trwania urlopu. Gdy występuje u nas bolesna miesiączka, powinniśmy zabrać ze sobą leki przeciwbólowe takie jak paracetamol, czy ibuprofen. W przypadku, gdy nawet one nam nie pomagają, najlepszym wyjściem jest wizyta u lekarza, który przepisze nam doraźne leki przeciwbólowe dostępne tylko na receptę. Nie wiele kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną nie wie, że ich miesiączka może zostać przesunięta. W tym celu należy wybrać się do lekarza, który objaśni metody i sposoby przesunięcia, aby miesiączka nie popsuła planowanego urlopu. Należy jednak mimo wszystko, że przy przesunięciu terminu miesiączki musimy być przygotowane na występujące niewielkie krwawienia, więc najlepiej stosować profilaktycznie tampon lub podpaskę

Nie tylko miesiączka jest problemem

Podczas urlopu wiele osób korzysta ze wspólnych toalet i basenów, a co niestety może powodować wystąpienie u nas grzybicy nóg, dłoni oraz okolic intymnych, w których mogą pojawić się stany zapalne. Problematyczne swędzenie i pieczenie znacząco może popsuć nam zaplanowany urlop, dlatego najlepszym wyjściem będzie zabranie ze sobą priobiotyku ginekologicznego oraz dostępnego w każdym sklepie żelu higieny intymnej. Planując urlop warto tez poprosić lekarza o zapisanie specjalnych globulek skutecznie pozbywających się problemu zaraz po jego pojawieniu się.

Letnia miłość

Podczas sezonu urlopowego wiele kobiet przeżywa chwilę głębokich uniesień. Należy jednak pamiętać, że nowo poznany partner może być nosicielem chorób wenerycznych, dlatego, jeśli planujemy miłosne uniesienia powinniśmy zaopatrzyć się w środki zapobiegawcze przed niechcianą ciążą oraz przed możliwością zarażenia się chorobami wenerycznymi lub wirusem HIV lub HPV. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupić prezerwatywy i nosić je w torebce, ponieważ w sytuacjach kwitnącej wakacyjnej miłości z pośpiechu zapominamy o zadbaniu o swoje bezpieczeństwo.

Źródła: