Czy warto korzystać z ziół?

Category: Porady 25 0

Niestety, postęp cywilizacyjny nie jest w stanie cały czas pokonać wielu chorób. Co więcej, nawet przyspiesza powstawanie niektórych z nich. W końcu, większość z nas musi bardzo ciężko pracować i często nie znajdujemy wystarczającej ilości czasu na zapewnienie sobie potrzebnego każdemu z nas odpoczynku. Mało śpimy, jemy w pośpiechu, martwimy się problemami w pracy czy w domu – te wszystkie czynniki wpływają na to, że coraz częściej chorujemy. Pośpiech, którym generalnie charakteryzuje się XXI wiek, prowadzi właśnie do powstawania różnych dolegliwości. Wobec niektórych medycyna jest kompletnie bezradna. Nawet, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkie możliwości, jakie mają aktualnie lekarze. Nie da się ukryć, że doktorzy są znacznie bardziej wyedukowani, niż jeszcze kilkanaście czy kilka lat temu. Poza tym, posiadają rewelacyjny sprzęt, który daje im jeszcze więcej wariantów na szybsze diagnozowanie chorób i ich leczenie. Cały czas jednak niektóre schorzenia są trudne do wyleczenia. Wiele osób nie zamierza się jednak poddawać. Szukają alternatywnych sposobów, które pomogą im w pozbyciu się tych wielkich, jak i mniejszych schorzeń. Dużo ludzi zaczyna korzystać z medycyny alternatywnej, zwanej też naturalną. Jej podstawą są zioła. Czy jednak korzystanie z nich jest wskazane?
Na pewno każda taka decyzja powinna być skonsultowana z lekarzem rodzinnym czy prowadzącym. Raczej nie zaleca się stosowania ziółek na własną rękę, choć większość z nich nie powoduje żadnych kłopotów. Jeśli jednak bierzecie aktualnie jakieś leki, to koniecznie powinniście spytać się lekarza – lub ewentualnie farmaceutę – czy to dobry pomysł, aby włączyć do kuracji także pewne zioła. W niektórych przypadkach dzieje się tak, że mogą one zahamować działanie leków czy je osłabić. Nie jest to na pewno pożądana sytuacja i trzeba zrobić wszystko, aby jej uniknąć. Przede wszystkim, wszystkie takie decyzje muszą być jak najwcześniej skonsultowane, aby nie doprowadzić do jeszcze gorszego stanu, niż przed rozpoczęciem kuracji.
Jeśli lekarz – albo farmaceuta – nie będą widzieli żadnych przeciwskazań, to możecie z czystym sumieniem zacząć stosować konkretne produkty medycyny naturalnej. W innym przypadku trzeba stanowczo wstrzymać się przed rozpoczęciem danej kuracji. Nie wolno działać w takich sytuacjach na własną rękę, ponieważ może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Niestety, wiele osób wbrew ostrzeżeniom swoich lekarzy zażywa zioła i jeszcze bardziej sobie szkodzi. Zazwyczaj doktorzy są negatywnie nastawieni do medycyny naturalnej, ale trzeba odróżnić dwie kwestie. Jeśli lekarz powie, że pewne produkty i tak nie pomogą, to nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że dane artykuły na pewno zaszkodzą. W pierwszej sytuacji generalnie nie ma przeciwskazań do zażywania ziółek itp. W drugiej zaś absolutnie nie można tego zrobić.
Jeśli nie będzie żadnych przeciwskazań, spokojnie można rozpocząć daną kurację. Warto jednak zdobyć jak najwięcej informacji na temat konkretnych produktów, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Często takie specyfiki są bowiem bardzo drogie. W związku z tym, poczytajcie opinie innych użytkowników, zanim zaczniecie stosować określone preparaty.
Trzeba podkreślić, że niektóre z nich pomagają na wiele codziennych dolegliwości. Najlepszym przykładem jest choćby melisa, która pozwala wyciszyć się i zrelaksować. Na pewno lepiej zażywać ten specyfik, niż katować się tabletkami. Pigułki mają w sobie bowiem bardzo dużo chemii, mogą uzależnić i dodatkowo organizm może się na nie po pewnym czasie uodpornić.

Źródła:

    Add Comment