Co robić w przypadku kłopotów z kręgosłupem?

Category: Choroby 25 0

Nasz dzisiejszy artykuł będzie poświęcony kłopotom z kręgosłupem. Jest to część ciała, na którą skarży się coraz więcej z nas. Bolą nas plecy i przez to nie czujemy się dobrze w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Jakie są sposoby, aby uniknąć takich sytuacji i co robić, kiedy jest ona już obecna?
Przede wszystkim, każdy z nas musi dbać o tę część ciała. Jeśli pracujecie przy komputerze, to powinniście chociaż na chwilę wstać od ekranu, przejść się po pokoju i rozprostować kości. Kręgosłup nie powinien być cały czas w jednej pozycji, ponieważ prędzej czy później zacznie nas po prostu boleć.
Kluczowe jest też utrzymywanie właściwej postawy ciała. Jeśli będziecie się permanentnie garbili, to z Waszymi plecami na pewno nie będzie zbyt dobrze. Musicie też zadbać o właściwą organizację pracy. Konieczne jest ustawienie fotela na dobrej wysokości, aby długie siedzenie nie powodowało bólu. To jednak nie wszystko. Trzeba też zwrócić uwagę na optymalną odległość od komputera oraz wyprofilowanie foteli, aby również nie nadwyrężać kręgosłupa. Konieczne jest też zrzucenie nadwagi.
Warto też chodzić na basen i pływać. Uprawianie tej dyscypliny kojąco wpływa na nasze kręgosłupy i pozwala na właściwe zregenerowanie się. Nic dziwnego, że lekarze, do których zgłaszają się pacjenci, tak często doradzają właśnie taką formę aktywności fizycznej na kłopoty z kręgosłupem.
Co, poza pływaniem, robić, kiedy boli nas ta część ciała? Na pewno trzeba w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza. On wypisze stosowne preparaty czy maści. Można też chodzić na masaże, które dają kręgosłupowi prawdziwą ulgę.

Źródła:

    Add Comment